Press release

Zlatá medaile z Concours International des Cabernet pro Cabernet Sauvignon Reserva č. š. 1846

23. July, 2024

V elká červená vína, která se zrodila z ročníku 2018, již sbírají medaile na světových soutěžích. Prestižní vinařská soutěž Concours International des Cabernet, která se konala letos v květnu ve francouzském Limas, každoročně oceňuje vína vyrobená z odrůd typu cabernet.

  "V tvrdé, zejména francouzské, konkurenci vín vyrobených právě z odrůdy cabernet, jsme uspěli s našim výjimečným Cabernet RESERVA 2018. Víno patří do prémiové řady RESERVA. Vkládali jsme do velkých červených vín ročníku 2018 velké naděje a máme radost, že navazují na úspěchy vín z ročníku 2015. Navíc s odrůdou jako je Cabernet Sauvignon je to v našich klimatickým podmínkách stále velká výzva a o to nás úspěch těší více,“ říká Vlastimil Valenta, výkonný ředitel B\V vinařství.


Cabernet Sauvignon Reserva 2018 č. š. 1846
byl školen v dřevěném sudu 24 měsíců a dubové dřevo přeneslo do vína ušlechtilé taniny. Víno má barvu tmavého granátu. Komplexní vůně černého rybízu je doplněna tóny tabáku. V chuti je mohutné, harmonické, lehce svíravé a s nesmírně dlouhou dochutí. Jelikož víno bylo školeno ve francouzském dubovém sudu, je sametové a výborně se hodí k párování s hovězími steaky nebo zvěřinou. Elegantní velké víno vhodné ke zrání v láhvi. Molekuly barviv a taninů se spojili a došlo ke změně barevného odstínu, ztratila se hrubost a drsnost tříslovin, a naopak je zvýšila jemnost a sametovost vína. Ročník 2018 zrál v lahvích 30 měsíců, přičemž projev zrání v dřevěných sudech je znatelný stejně jako odrůda.

Partnerem soutěže Concours International des Cabernet je Union de la Sommellerie Française, která sdružuje 1200 someliérů, a kromě jiných cen vybírá taky nejlepšího someliéra Francie. V roce 2023 získalo zlatou medailí 36 vín z celého světa z 200 přihlášených vín z celého světa a B\V vinařství získalo ocenění jako jediné české vinařství.

Previous article
Next article